(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни
Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри.
Основната цака на малите простори е да користите полесни бои за украсување, а најдобрата опција е тоа да биде белата. Донесувањето светлина во просторијата создава илузија на просторот.
Големите прозорци се исто така добра идеја, па тој го претворил целиот ѕид во прозорец со поглед на мала градина.


Тој го искористил аголот покрај прозорецот со поглед на улицата за мини трпезарија, додека во другиот дел од станот поставил мебел и масичка.


Креативните решенија се исклучително важни во случај на малите станови. Во иста просторија има и на прв поглед голема гардероба, но зад неа се скриени сите кујнски елементи, уреди и други работи што треба да се чуваат.
Галеријата, до која може да се стигне по скали, има спална соба и мала, но убаво дизајнирана бања. Во галеријата има дури и биро и гардеробер.


Во видеото погледнете како изгледа целиот стан:

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …