(ВИДЕО) СУПЕРБАБИЧКА! Индијка од 100. години ја победила КОРОНА:„Лекарите добро ме пазеа, секој ден ми даваа по едно јаболко!“

Стогодишна Индијка од државата Каматака успешно се опоравила од новиот вид корона вирус.
Таа рекла дека е излечена благодарение на докторите кои се грижеле многу за неа.
„Покрај редовните оброци, тие ми даваа и едно јаболко. Тие ми дадоа лек, инјекции, јас закрепнав. КОВИД-19 е нешто како настинка“, рекла таа.


Претставници на Министерството за здравство на Индија соопштија дека синот на 100-годишната пациентка бил позитивен на тестот извршен на 3. јули, додека на 16. јули и неа и бил дијагностициран КОВИД-19.
Тестот за присуство на коронавирус, која 100-годишна жена од Индија го поминала на 22. јули, бил негативен.
Синот, снаата и внукот на пациентот биле на домашно лекување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) МОМЕНТИ КОИ ВРЕДИ ДА СЕ ЗАПОМНАТ – Прекрасните бебиња близнаци се „препознале“ по прв пат, нивните насмевки кажале се!

Иако понекогаш се караме со нашите браќа и сестри, таа љубов е огромна и значи …