(ВИДЕО) Колач од еден сад: Десерт како сладолед – идеален за лето

Еве еден брз и непечен колач кој може да ви замени и сладолед…
Состојки:
1 литар млеко
3 кесички пудинг од чоколадо
5 лажици шеќер (по вкус)
250 г путер или маргарин
300 г бисквити
банани


250 г чоколадо за готвење
250 мл слатка павлака
Подготовката е многу едноставна а можете да ја погледнете во видеото подолу…

loading...

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Не се јавува по првиот состанок: Што може да стои зад тоа?

Наоѓањето партнер и излегувањето на состаноци понекогаш може да изгледа толку комплицирано што сакаме да …