(ВИДЕО) АВИОН УДРИЛ ВО ЗГРАДА: Во несреќата во Германија повредено и дете!

Мал авион спаднал во куќа во западниот дел на Германија, а во несреќата загинале три лица, објави полицијата.
Полицијата на сојузната држава Северна Рајна-Вестфалија изјавила дека авионот паднал на покривот на куќата во Весел, што довело до пожар.

Едно дете е повредено пред да биде изгаснат пожарот.
Во авионот имало простор за две лица, но полицијата наведува дека сè уште не се знае колку лица биле во авионот и дека мртвите сè уште не се идентификуваат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денес е спомен на Светите апостоли Архип, Филимон и Апфиј

Светите апостоли Архип, Филимон и Апфија Архип беше еден од Седумдесетте. Апостолот Павле го спомнува …