ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ ЗАВРШИЛ ВО БОЛНИЦА: Имал напад на паника на гробот на мајка му па КОЛАБИРАЛ а Кејт решила вака да му помогне!

Принцезата Дајана почина пред 23. години, а ниту малку пријатната ситуација се случила на нејзиниот гроб.
Имено, принцот Вилијам колабирал за време на неодамнешната посета на гробот на неговата мајка, а го фатил и напад на паника и почнал да дише со тешкотии, а кога Кејт сфатила дека на нејзиниот сопруга не му е добро, таа одлучила да го прегрне. Сепак, тој чин дополнително предизвика порој на емоции и тој „се скршил“.
„Вилијам беше неутешен поради фактот дека неговите деца никогаш нема да ја сретнат неговата мајка“, објаснил изворот, откривајќи дека, откако го видела нејзиниот сопруг во таква состојба, Кејт наводно го повикала обезбедувањето на помош.
„Кејт го молела и успеала да го убеди да ја посети приватната ординација во близина“, рекол изворот.


View this post on Instagram

👩‍⚕️⛑🚓👨‍🏫 Over recent months we have all been in awe of the incredible work that frontline staff and emergency responders have been doing in response to COVID-19. And we know that for many of them, their families, and for thousands of others across the UK, the pandemic will have a lasting impact on their mental health. Today The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge has granted nearly £1.8 million to 10 leading charities at the heart of mental health and frontline support 🤝 through a bespoke fund set up as part of the organisation’s response to COVID-19. Earlier this week The Duke and Duchess spoke to four representatives from organisations which will benefit from the fund 🗣 including two emergency responders and two mental health counsellors. Find out more about the 10 organisations that will benefit from The Royal Foundation’s COVID-19 Response Fund by exploring their accounts 👇 below @mindcharity @hospice_uk @tascharity @calmzone @bestbeginningscharity @afnccf @_place2be @giveusashoutinsta @themixuk @youngmindsuk


A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …