(ВИДЕО) Македонски ковид јунак: Ѓорѓија на 80. години го победи корона вирусот!

Не се само во светот и кај нас, во Македонија, има луѓе во години кои го победиле вирусот кој внесе многу немир во светот…
Позитивниот резултат на Ковид-19 Ѓорѓија го добил на својот 80. роденден. Тој се изборил со вирусот и испраќа порака до младите да ги почитуваат мерките за заштита за да се заштитат себе си, своите најблиски и постарите.
Погледнете и слушнете што вели овој македонски јунак:

loading...

COVID-19 testimonials – Gjorgjija

Позитивниот резултат на Ковид-19 Ѓорѓија го добил на својот 80 роденден. Тој се избори со вирусот и испраќа порака до младите да ги почитуваат мерките за заштита за да се заштитат себе си, своите најблиски и постарите.


Gepostet von Венко Филипче am Freitag, 24. Juli 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во овој месец се раѓаат најголемите заводници – што открива месецот на раѓање за мажот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …