(ВИДЕО+ФОТО) ПОТОП ВО ЗАГРЕБ: После силен дожд градот под вода!

По силното невреме што го зафати Загреб и неговата околина во петокот, сите екипи на пожарникарите на Загреб излегле на теренот заради поплавените улици и згради ...
Поројот ја претворил улицата „Илица“ во река, бил прекинат трамвајскиот и патниот сообраќај, биле поплавени приземјата и подрумите на куќите и зградите.©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Го смирува ЖЕЛУДНИКОТ, ја обновува СЛУЗОКОЖАТА: На овој начин подгответе ги семките од ЛЕН и прочистете го организмот

Ако имате болки во желудникот, се нервирате, пиете премногу лекови, лененото семе ќе биде вашата …