Најнов ХИТ во светот – 8. килограми помалку за 10. дена со диета со брокула!

Антиканцероген зеленчук, кој е богат со витамини А и Ц, богат со фолна киселина, магнезиум … дали ви требаат повеќе причини за диета?
Брокулата содржи двојно повеќе витамини А и Ц од портокалите. Ова растение е полно со растителни влакна, фолна киселина, магнезиум, калциум, железо, цинк, калиум и селен. Исто така, овој зеленчук има најголема концентрација на антиканцерогени супстанции.
100 грама брокула има само 33 калории
100 г. брокула има само 33 калории. Значи, не е изненадувачки што тие смислиле диета заснована на овој зеленчук, што ќе ви помогне да изгубите дури осум килограми за само десет дена.
Клучно е да ги издржите првите шест дена, а доколку започнете, ќе постигнете максимални резултати ако останете на диетата уште четири дена, но тоа е максимум.


Заедно со брокулата, менито вклучува риба, пилешко, посно јунешко месо, ‘ржан леб, маслиново масло, домати, пиперки и јогурт со малку маснотии. Солта можете да ја користите во многу ограничени количини, и да изберете овошје за закуски.
Прв и втор ден
Појадок: 200 грама брокула, 50 грама ‘ржан леб, чаша јогурт со малку маснотии
Ручек: 250 милилитри чиста пилешка супа, 150 грама пилешко, 150 грама варена брокула
Вечера: 250 грама брокула со лук и малку маслиново масло и два моркови
Трет и четврти ден
Појадок: 200 грама брокула и една пиперка, сурова или пржена во маслиново масло со лук
Ручек: 100 грама туна, 150 грама брокула, варена или динстана во кромид и маслиново масло, две домати
Вечера: исто како појадокот


Петти и шести ден
Појадок: 100 грама посна шунка, 100 грама сурова или варена брокула, 1 јогурт со малку маснотии
Ручек: 200 грама сурова или варена брокула, 100 грама кравјо сирење со малку маснотии, 1 парче ‘ржан леб
Вечера: 150 грама посно говедско месо, варено или печено без маснотии, 150 грама сурова или варена брокула
Во случај да одлучите за десетдневна диета, повторете ги првите четири дена. На овој начин ќе постигнете одлична детоксикација на телото, што е особено важно за пушачите кои ќе го исчистат телото од никотин и сите други токсини содржани во цигари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком  и A1

Младиот Слободан Попоски кој веќе 10 години се бори со остеодарком со третмани на онкохипертермија …