(Рецепт) СИГУРНО ДЕЛУВА – Природен лек кој ги елиминира сите болки: Ослободете се од забоболка за 30 секунди!

Дознајте како можете да се ослободите од упорната забоболка на природен начин, без да одите кај стоматолог…
Забоболката е една од најнепријатните болки што сите сме ги искусиле барем еднаш во нашите животи.
Акутната болка иритира и целосно се меша во нашите секојдневни животи, а особено сега кога трае пандемијата на корона вирус, природните начини за лекување на болка дома може да бидат од голема помош.


Состојки:
1/2 лажичка каранфилче во прав
1/2 лажичка масло од кокос


Прашокот од каранфилче содржи еугенол – хемиско соединение кое ја ублажува болката, додека кокосовото масло има антимикробни својства.
Подготовка:во стаклен сад измешајте ги каранфилчето и кокосовото масло за да направите паста.
Користете четка, нанесете ја пастата на заболениот заб.
Повторувајте ја постапката три пати на ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЖНО И БОЛНО – Во Македонија денеска се регистрирани 1288 нови случаи на Ковид 19: Починаа 39. лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани …