(ФОТО) ГИ ПОВИКУВА ЛУЃЕТО НА РАЗУМ – Џенифер Анистон покажала што му направила короната на нејзиниот пријател – бил потполно здрав!„Носете ги проклетите маски!“

Џенифер Анистон на Инстаграм објавила фотографија од нејзин пријател кој се наоѓа во болница, откако се заразил со коронавирус.
„Ова е нашиот пријател Кевин“, напишала Џенифер Анистон.


„Ова е нашиот пријател Кевин. Комплетно здрав, нема други здравствени проблеми. Ова е ковид Ова е реалност. Не можеме да бидеме толку наивни за да мислиме дека можеме да бидеме посилни од ова. Ако сакаме да го победиме ова, а сакаме, носете ги проклетите маски. Само сетете се на оние кои веќе страдаа од овој ужасен вирус. Направете го тоа за доброто на вашето семејство. И’ пред се за себе. Ковидот напаѓа на која било возраст“, напишала актерката.

„П.С. Оваа фотографија е направена во април. Фала му на Бога, тој е скоро целосно опоравен. Ви благодарам за молитвите“, објаснила таа.

                                                                                    Џенифер Анистон и Кортни Кокс
Во објавата додала и фотографија на која таа и Кортни Кокс носат маски.
Инфлуенцерката Кјара Ферани која уште во март од родната Италија се обидела да предупреди на разорноста на Ковид – 19 и заблагодарила во коментарите.
„Џен, ти благодарам што ја креваш свеста“, и порачала.

View this post on Instagram

I understand masks are inconvenient and uncomfortable. But don’t you feel that it’s worse that businesses are shutting down… jobs are being lost… health care workers are hitting absolute exhaustion. And so many lives have been taken by this virus because we aren’t doing enough. ⠀ ⠀ I really do believe in the basic goodness of people so I know we can all do this 🥰 BUT still, there are many people in our country refusing to take the necessary steps to flatten the curve, and keep each other safe. People seem worried about their “rights being taken away” by being asked to wear a mask. This simple and effective recommendation is being politicized at the expense of peoples’ lives. And it really shouldn’t be a debate 🙏🏼 ⠀ ⠀ If you care about human life, please… just #wearadamnmask 😷 and encourage those around you to do the same ❤️

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските …