(Рецепт) Направете сами серум, за лице, против стареење: Длабоко нахранете ја кожата, елиминирајте ги брчките и вратете го сјајот на кожата

Серумите против стареење се најефикасните подготовки во борбата против брчките, но во исто време и многу скапи. Научете како сами да направите серум против стареење, кој ќе биде подеднакво ефикасен и ќе ви заштеди многу пари
Серумите против стареење се ефикасни, затоа што првенствено содржат концентрати на супстанции кои се борат против брчките во поголема количина од кремите. Сепак, нивната ефикасност е надмината со растителни масла кои се покажаа како неверојатно ефикасни во хидрирање на кожата, мазнење на тенот и смирување на постојните и спречување на формирање на нови брчки во пределот на лицето и вратот.


Природното масло од дива роза и бадемово масло делуваат како „бришачи на брчки“ и ја подмладуваат кожата, враќајќи ја нејзината еластичност и виталност и му даваат на лицето свеж изглед.
Природните масла не содржат хемиски адитиви, како што се парабени, кои се штетни и ја вршат целата работа на целосно природен начин, без контраиндикации за вашата кожа или здравје.
Исто така, маслата се неизмерно поефикасни бидејќи, за разлика од кремите, навлегуваат во подлабоките слоеви на епителот и со тоа ја прават кожата длабоко негувана, а ефектот ќе биде посилен и потраен.


Маслото од бадем е богато со витамин Е, познато и како витамин на младоста, како и омега киселини кои длабоко ја хидрираат кожата. Ова масло е основна состојка кај многу производи за нега на кожата на бебиња. Маслото од бадем го подобрува тенот, го враќа природниот сјај на кожата, длабоко го хидрира, ги ублажува воспалителните процеси на кожата, ги намалува темните кругови, ги олеснува длабоките и површинските брчки и ја враќа мекоста и мазноста на кожата.


РЕЦЕПТ за серум против стареење од бадемово и масло од роза, што можете многу лесно да го направите дома.
Состојки:
10 капки ладно цедено масло од дива роза
50 мл ладно цедено бадемово масло
Упатства за подготовка и употреба на серум:
Истурете масло од дива роза и бадемово масло во стаклено шише (или тегла), затворете го шишето и добро тресете. Оставете ја смесата на ладно место неколку часа пред првата апликација на лицето. Нанесете ја мешавината од масла во лесни кружни движења на лицето, вратот и деколтето, втријте во кожата. Серумот можете да го користите секој ден, важно е само да го нанесете на претходно исчистената кожа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) 5. напитоци кои се пијат пред спиење: Додека спиете, црниот дроб се чисти, килограмите се топат, телото се подмладува!

Овие производи совршено го чистат црниот дроб и ги топат масните наслаги. За да го …