(ФОТО) ПРИКАЗНА КОЈА ГО ОСТАВИ СВЕТОТ БЕЗ ТЕКСТ: Мајка на две усвоени деца го пронашла и нивниот трет биолошки брат!

Откако сфатила дека момчето и девојчето што ги посвоиле имаат уште еден член, мајката во Колорадо го посвоила и нивниот биолошки брат. Нејзината приказна ги стопи срцата низ целиот свет.
Една прекрасна жена од Колорадо направила нешто што го остави целиот свет без зборови.
Кејти Пејџ е мајка на две посвоени деца, кои се поврзани. Кога дознала дека имаат и трет напуштен брат, оваа жена веднаш решила да му даде дом.

View this post on Instagram

This sweet boy… MY boy ❤️ • We went back to the doctor tonight for the second time since we returned home for a stomach virus that has been consistent for the last 18 days. He calmly watch without a single tear while they took 3 vials of blood trying to do more testing to find out what’s wrong. He is a brave and strong boy! • Praying we get some answers soon… you definitely wouldn’t have a clue from his demeanor that he’s sick other than he’s a extra clingy to mama. • Ps. I uploaded all the links for our adoption day outfits from @okolifestyle to my blog along with all the other faves from our shopping day! Follow the link in my profile to woodandgrace.net 🙌 • 📸 @ashleycreativeco • #gotchaday #adoptionday #fostercare #chooselove #fostertoadopt #okolifestyle #sickboy #toddlersofinstagram #momlife #momlifeisthebestlife #mavenwest

A post shared by Katie Page | Wood + Grace (@woodandgraceblog) on

Оваа жена ги стопи срцата низ целиот свет минатата година кога сфати дека девојчето Хана, чијашто старателка била, ја има истата биолошка мајка како и нејзиниот посвоен син Грејсон, кој е со неа од 2017. година.
Потоа, таа официјално ја посвоила Хана. Мајката случајно дознала дека Хана и Грејсон имаат едногодишен брат, Џексон, кој исто така е напуштен.

View this post on Instagram

Oh my, I love to dress the kids all matching ❤️ • We enjoyed the hot, sunny day on our tailgate watching @frontrange_cc at the Fairgrounds. • These suits (which actually include matching gray suit jackets) finally made their debut. We had intended them for Jackson’s adoption day but after months of waiting, I was afraid we might outgrow them so we had better bring them out! • Plus, if the adoption date we have on the calendar holds… we have a special day planned and these suits won’t fit the occasion. • It might only be weeks now instead of months that we FINALLY show Jacksons’s face! 🙏🤞🙏🤞 • Hope y’all had an amazing weekend! • #matchingoutfits #matchymatchy #toddlersofinstagram #fostercare #adoption #chooselove #momlifeisthebestlife #southernmama

A post shared by Katie Page | Wood + Grace (@woodandgraceblog) on

„Во моментот кога го зедов во раце, ме преплави среќа. Веднаш реков – ова е нивниот брат, ова е нивното семејство“, ја опишала средбата со својот син.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Добрите ефекти на лебот на организмот

Многу луѓе избегнуваат конзумирање леб, но изборот на правилен тип може да има позитивни ефекти …