(ВИДЕО) Јапонска вежба на дишење: Симнал 12. сантиметри мрсни наслаги и ослабнал 13. килограми!

Покрај тенката линија, оваа вежба, наводно, ги зајакнува мускулите и ги стимулира супстанциите во организмот
За време на пандемијата на вирусот корона, сите знаеме колку нашиот постојан престој дома ни го промени животот. Неактивноста и постојаното празнење на фрижидерот, исто така, влијаеја на нашата линија.
Акумулираните масни наслаги од абдоменот предизвикуваат болка кај многу жени. Но, со помош на една вежба за дишење „Застани исправено“, која ја откри јапонскиот актер Мики Риосуке, бргу ќе „впловите“ во омиленото летно парче облека.

Имено, лекарите му препишале одредена вежба против болки во грбот. Со помош на оваа техника, тој успеа да изгуби 13. килограми за една недела, и 12. сантиметри околу стомакот.
Ставете ја едната нога напред, а другата позади вас.
Затегнете ги задникот, а потоа пренесете ја тежината на ногата.
Потоа, вдишете лесно околу три секунди, и додека го правите тоа, полека кренете ги рацете над главата.
Издишување на седум секунди и затегнете ги мускулите на целото тело.
Вежбата правете ја најмалку две минути.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Го трансформирала своето тело за 12. месеци: Ова се нејзините совети!

Фитнес sвездата Софи Ален, на својот Инстаграм профил, сподели девет најдобри трикови за слабеење. Таа …