(ВИДЕО) ТОП 10 ВЕЖБИ – Секоја жена сака нозе како ангелите на Викторија: Зумба, клекнувања, но и пилатес се главните сојузници!

7. Вежби за зајакнување на бедрата се изведуваат во серија од само 30. секунди. Нема никаков изговор да не го сторите тоа. Трудот дефинитивно ќе се исплати.

8. Клекнувањето не е едноставно, но кога ќе го совладате, тој е идеален сојузник на патот кон убави нозе. Најдобро е да се работи на цврста површина без дополнително оптоварување. Со текот на времето, можете да додадете тегови или шишиња со вода.

9. Пилатата нтопката е идеална за вежбање на горниотр дел од нозете, особено внатрешните бутовите.

10. Овие вежби се идеални за почетници и жени кои се обидуваат да се вратат во форма по бременоста. Едноставни се и не премногу напорни.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …