(ВИДЕО) ТОП 10 ВЕЖБИ – Секоја жена сака нозе како ангелите на Викторија: Зумба, клекнувања, но и пилатес се главните сојузници!

3. Фитнес тренерот Ребека-Луиз ве води низ вежбите, а крајната цел се убави и секси нозе. Се исплаќа да издвоите време.

4. Убаво обликуваните листови се исто толку важни како и цврстите бедра. Тие ќе бидат обликувани со вежби за кревање и спуштање и комбинација со тегови.

5. Пилатес вежбите се избор за оние кои сакаат бавен, но интензивен ритам. Со овие вежби ќе ги издолжите мускулите, но и ќе го намалите целулитот, и што е најважно, резултатите можат да се видат многу брзо.

6. И серија од три едноставни вежби се доволни за да нозете ви се убаво обликувани, но не премногу мускулести.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …