(ВИДЕО) ТОП 10 ВЕЖБИ – Секоја жена сака нозе како ангелите на Викторија: Зумба, клекнувања, но и пилатес се главните сојузници!

Направете неколку вежби за убави и витки нозе најмалку три пати неделно и ќе го постигнете посакуваниот резултат. Се разбира, покрај вежбањето, важно е да се грижите и за здравата исхрана. Резултатите во тој случај нема да изостанат…
Сите жени сонуваат за убави и витки нозе, особено во летните месеци. Заедно со задникот и астомакот, нозете се критична зона каде масните наслаги лесно се акумулираат и тешко се отстрануваат. Комбинацијатана здрава исхрана и секако вежбање е најдобриот рецепт за обликување на секси нозе. Направете неколку вежби за убави и витки нозе најмалку три пати неделно и ќе го постигнете посакуваниот резултат.
Пронајдете најдобар вид вежби за себе, од класични клекнувања, вежби на ангелите на Викторија и пилатес до тренингот за зумба.

1. Вежбите со кои секси ангелите на Викторија Сикрет ги обликуваат нозете се засноваат на клекнувања, вежби во исчекор и баланс. Вежбите се лесни за извршување, даваат одлични резултати.

2. Зумба е идеална комбинација на фитнес и добра музика. Потребен ви е стол и добра волја за да ги извршите вежбите. Добра забава, но и обликувањето на нозете се загарантирани.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време …