(Рецепт) ИСКУСТВО НА ЕДНА БАБА: Домашен лек за болки во зглобовите, коските и грбот!

Направете го, никогаш не се знае!
Ова е рецепт од баба ми, која имаше проблеми со зглобовите. Таа отсекогаш го користела овој едноставен, но ефикасен рецепт за болки во зглобовите.
Решив да го споделам со вас, ако на некој му треба.
Ако страдате од болка во зглобовите, имате чувство на „тежина” во нозете, модринки, стари повреди, итн – оваа мешавина ќе ги замени скапите гелови и креми.


Рецепт за болки во зглобовите:
Ќе ви треба:
– 300 мл алкохол (или комова ракија)
– 100 мл јод
– 10 таблети аналгин (аспирин или андол) – (300 мг)
Подготовка: измешајте го алкохолот со јодот и додајте пасирани таблети аналгин. Протресете и оставете на темно место 21 ден.
После тоа може да се користи.
Може да подмачкувате болни места или да ставате облоги.
Овој лек помага при третман на артритис, остеоартритис, болка во грбот и сè што е поврзано со зглобовите и коските.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Чупавац торта“: Непечен крем десерт со наједноставна подготовка!

Вкус кој ќе ве натера повторно и повторно да го правите овој феноменален колач Состојки: …