(ФОТО) РАЗЛИКАТА Е ОЧИГЛЕДНА – Покажала опуштена фигура и целулит: Вака изгледа најплатениот супер модел без фотошоп!

И’ супермоделите се како и сите други жени. И тие се борат со целулитот и неколку екстра килограми
Дури и’ на 46-годишна возраст, Кејт Мос заработува милиони со тоа што позира во разни списанија и учествува во реклами. Иако на нејзина возраст, моделите во голема мерка се пензионирани, таа работи со полна пареа. Нејзината заработка е зачудувачка, а благодарение на сите нејзини деловни обврски, таа ја носи титулата најплатена манекенка досега.
Иако изгледа совршено на фотографиите во списанијата и без никакви недостатоци на нејзиното тело, реалноста е малку поинаква. Фотографиите направени вчера јасно покажуваат дека манекенката на нозете има целулит и опуштена кожа и дека е како повеќето жени.


Иако таа редовно тренира и се храни здраво, целулитот е видлив. Сепак, се чини дека неа тоа воопшто не и пречи, па затоа гордо прошетала во црни шорцеви и испратила силна порака до сите жени дека несовршеностите се апсолутно ОК, сите ги имаме, дури и оние дами кои се на списокот на најзгодни.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Приказната за тоа како Кијану Ривс воодушевил една баба ги топи срцата: „Јави и се…“

Покрај тоа што е холивудска легенда, Кијану Ривс е познат и како кул дечко, а …