Дневен хороскоп за среда, 15.07.2020: Избегнување на отворен дијалог со блиска личност е знак на емоционална слабост…

Овен
Љубов:
Во средбата со некој близок, нема потреба да реагирате импулсивно, да го контролирате вашиот нагон за љубоморна реакција.
Работа:
Од вас зависи да го донесете „завршниот збор“ што претставува решение или позитивна точка за пресврт во деловната соработка.
Здравје:
Во вечерните часови, ќе уживате во излегување и средба со блиски пријатели.

Бик
Љубов:
Изгледате премногу вознемирени од помислата дека некој емотивно ве занемарува. Тркалото на среќата се врти, бидете пострпливи.
Работа:
Треба да влијаете на нечие мислење. Нема причина да се прилагодите на соработниците кои користат различни критериуми.
Здравје:
Размислете за подобра здравствена превенција.

Близнаци
Љубов:
Нема потреба да се оптоварувате со некои емотивни ситуации од минатото. Планирајте состанок со една драга личност.
Работа:
Имате можност да завршите задачи што ќе ви донесат психолошко олеснување после тоа, но не и материјална корист или добивка што ја посакувате.
Здравје:
Ќе уживате во активен одмор и добра нега.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 11.08.2020: Непотребно се оптоварувате со разни теми што ве оддалечуваат од вашата сакана личност…

Овен Љубов: Ако не сте задоволни од вашиот емоционален или брачен статус, земете ги работите …