(ФОТО) ИСПОВЕД – Професионална спортистка ја шокирала јавноста: „Два месеци без киднапирана и силувана!“

Секојпат кога ќе се бранев, добивав удари…
Кармен Гринтри е поранешна австралиска професионална сурферка која во еден момент од нејзината кариера претрпела трагедија по што ништо не било исто.
Таа ја изненадила тамошната јавност со грозна исповед дека на 22-годишна возраст два месеци била киднапирана и силувана. Тоа се случило во 2003. година кога таа била во лоша форма и не успеала да се квалификува на Светскиот куп. Потоа, таа одлучила да се одмори некое време и да ја посети Индија иа таму и и’ се случила трагедија.
Таа се запознала со Индиец, кој првично и помогнал да патува низ Индија, а потоа една вечер завршила на неговиот брод.
И’ тука започнал пеколот за Кармен.
„Секојпат кога се бранев, добивав удари. Првиот пат кога потклекнав, тој ме силуваше. Бев уморна и знаев дека нема да престане, но не можев повеќе да се бранам“, открила во книгата што штотуку ја објавила.


„Тој беше човек без морални принципи и не му беше грижа“, рекла таа во интервјуто за „9News“.
Таа била два месеци во заробеништво два месеци, за да полицијата ја најде и да ја спаси од киднаперот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во …