Дневен хороскоп за вторник, 14.07.23020: Треба правилно да ги решите вашите емотивни дилеми, пред некој да ве стави пред свршен чин…

Овен
Љубов:
Вашиот партнер ве убедува да донесете важна одлука. Вие не можете да ја негирате вашата одговорност.
Работа:
Понекогаш гледате на работите премногу идеално и без желба да се спуштите во светот на реалноста.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Бик
Љубов:
Треба да му објасните на партнерот зошто повремено изгледате загрижено или сте резигнирани.
Работа:
Не дозволувајте некој друг да зборува во ваше име, да оцени кога треба да ја преземете контролата врз важни настани.
Здравје:
Важно е да се акумулирате позитивна енергија.

Близнаци
Љубов:
Некој го користи вашиот емоционален занес. Нема потреба да верувате во избрзани ветувања на личност која не ја оправдала вашата доверба.
Работа:
Проверете разни информации што влијаат на понатамошниот тек на преговорите во деловната соработка. Се плашите дека ќе ви недостасува некој важен настан.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации што дополнително ве вознемируваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 13.08.2020: Не дозволувајте сомнежот или незадоволството да преовладува во вас…

Овен Љубов: Во односот со саканото лице, промените се неизбежни. Нема причина да се криете …