(ВИДЕО+ФОТО) НЕОДГОВОРНА ТЕТКА – Полицијата покренала истрага: Роналдо Јуниор (10) бил сам на џет ски – тато Кристиано ќе мора да плати КАЗНА!

Тетка Елма сето тоа уредно го објавила на Инстаграм…
Кристијано Јуниор (10) се одмара и се забавува на јахта во Португалија со тетка му Елма. Но, таа забава отишла предалеку затоа што синот на Роналдо сам се возел со џет ски, а неговата тетка сето тоа уредно го објавила на Инстаграм. Таа навистина не размислувала затоа што некој ги пријавил овие видеа, па полицијата започнала истрага.

View this post on Instagram

Junior ✨ @elma_oficial

A post shared by @ cristianojr.r7 on

Ова го потврдил и шефот на полицијата Маритима, Гуереиро Кардозо, за локалните медиуми. Според португалскиот закон, лице кое вози џет ски без лиценца може да плати казна од 280 до 2.800 евра.

 

Тоа за Роналдо, кој ужива во неименувана локација со Георгина со остатокот од нивните деца, ова е вистинска ситнурија, но тој сигурно ќе ја предупреди својата сестра дека ваквите инциденти не смеат да се случуваат повторно, со оглед на тоа дека сè можело да заврши многу полошо за неговиот син.

View this post on Instagram

Relaxing and lovely moments 🌊☀️💙

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FRANCE FOOTBALL – Спектакуларниот трансфер на Роналдо пропаднал поради корона вирусот

Наводно, се било усмено договорено… Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо решил да го напушти Торино …