(ВИДЕО+ФОТО) ДЕФИНИТИВНО СЕ ОТКАЖАЛА ОД ГЛУМАТА: Камерон Дијаз нашла нов начин да заработува!

Откако се омажи за Бени Маден, Камерон Дијаз, на големо жалење на милиони фанови ширум светот, реши да затвори едно поглавје од нејзиниот живот. Таа се повлече од глумата и се посвети на семејниот живот, а сè стана комплетирано на крајот на минатата година, кога парот доби ќерка. Малечката Радикс веќе порасна, па Камерон Дијаз конечно успеала да го реализира својот нов деловен сон.
Заедно со нејзината долгогодишна пријателка Кетрин Пауер, таа влезе во бизнисот со вино, а двете пријателки, под називот „Авалин“, лансираа органски вина без адитиви или какви било животински додатоци. Камерон и Кетрин се решиле на овој потег откако заклучиле дека денес има многу различни вина на пазарот, но сите во нив имаат непожелни состојки.

„Се’ започнува во лозјето, со земјата, и се зависи од тоа како ќе се третира грозјето сè до моментот кога ќе стане вино. Ако не пиете вино со органски одгледувано грозје, вие всушност пиете пестициди и сигурно не сакате тие да бидат во вашето тело“, рекла Камерон Дијаз за InStyle.
Иако многумина мислат дека виното е само ферментирано грозје, актерката родена во Калифорнија брзо научила како омилениот пијалок на многумина всушност може да се направи со повеќе од 70 .различни адитиви.

View this post on Instagram

Introducing @avaline! 🌟 It all started two years ago on a beautiful Los Angeles afternoon in the backyard with @katherinepower. We realized that we knew the contents of everything that went onto and into our bodies—why not wine? Our journey to answer that question led us to create @avaline, a range of clean wines. I’ve always believed that the key to wellness is balance. ⚖️ Creating a clean wine that is full of natural goodness and free from dozens of unwanted and undisclosed extras helps me find that balance when I’m enjoying a glass of wine. It’s wine at its purest, created for those who embrace the pleasure of a whole life and a relaxed approach to wellbeing. 🍷✨ Link in bio. Cheers to that! CD #avaline

A post shared by Cameron Diaz (@camerondiaz) on

“Знаете, кога усните ќе ви попримат виолетова боја од црвено вино?” Па, тоа не е природно. Тоа е бојата наречена Мега Виолетова. Луѓето едноставно за себе заклучуваат дека виното што го пијат е веганско, но тоа не е случај. Повеќето од нив се филтрираат преку белки од јајца или рибен меур“, рекла Дијаз, додавајќи дека повеќето вина не се наменети за вегани.
Поради оваа причина, пријателките, кои се запознале преку Никол Ричи, решиле да произведуваат исклучиво органски вина. За да ​​направат совршено вино, наменето за вегани и направено од органско грозје без никакви непотребни адитиви како шеќер, бои и концентрати, тие две патувале низ Европа и вкусиле вина и учеле за нив.

„Изнаоѓањето на вистинското име траеше многу долго и беше лудо. Постојат стотици илјади вина во светот, па повеќето од имињата веќе беа зафатени. Ние ги испишавме хартии и хартии со имиња на децата и ова е единственото што ни се допадна и на двете“, заклучила Камерон Дијаз за името „Авалин.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Средствата од месецот на хуманост во Mozzart донирани во Детски дом 11 Октомври Скопје

„Како Директор сакам да искажам огромна благодарност од мое име, како и од име на …