(ФОТО) ХЕР ФЛИК БИЛ ФРИК, НИКОЈ НЕ ГО ПОДНЕСУВАЛ: Глумецот за Нова година наполнил 66. години, а ДЕНЕС никој не би го препознал!

Актерот Ричард Гибсон, кој стана познат по улогата на гестаповецот Хер Флик во популарната серија „Ало, ало“, наполнил 66. години ноќта помеѓу 31. декември и 1. јануари.
Гибсон е роден во Уганда, каде неговиот татко работел како државен службеник, а како дете пеел во црковниот хор во Лондонската катедрала. Тој ја започнал својата кариера во 1971. година во филмот „Оди помеѓу“.
Сепак, тој ја доби најголемата слава во серијалот „Ало, ало“, од чие снимање поминаа 37. години. Поголемиот дел од својата кариера ја поминал во театарот.


По завршувањето на снимањето на сериите „Ало, ало“ со неговата колешка Ким Хартман, кој ја играше кобната Хелга, тој настапил низ цела Европа, изведувајќи скечеви.
Тој живее на релацијата Ирска – Велика Британија последните 15 години.
Тој е во брак со колепката Кејт Гибсон со која има два сина: Били (28) и Патрик (24).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во …