(ФОТО) Бебето се родило и ја разоткрило мајка си: Погледнете што држи бебето во рака – мајката во шок!

Жената верувала дека ќе може да го избегне овој момент…
Оваа слика што ја гледате е една од највиралните на планетата, а се однесува на бебе родено во Виетнам.
Бебето држи спирала во раката, покажувајќи дека мајката се обидела да не забремени, но не успеала.
Бебето е здраво и тежи 3,2 килограми, но неговото раѓање било невообичаено благодарение на фактот дека со себе зело сувенир – непотребната спирала на неговата мајка.
Акушерот Тран Виет Пуон вели дека бебето е родено со спирала во раката, а за локалните медиуми открил дека сцената е толку необична што решил да го слика.
„По раѓањето, мислев колку е интересно бебето да го држи тој уред… Никогаш не мислев дека ќе привлече толку многу внимание“.

Спиралите се корисни и ефективни во 99% од случаите, но еве еден таков случај.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) КОВИД -19: 13. МИЛИОНИ ЛУЃЕ ЈА ПОБЕДИЛА КОРОНА: Во Бразил 22. илјади новозаболени за 24. часа, со вирусот се избориле 13. милиони пациенти!

Во светот од почетокот на пандемијата „Ковид 19“ се заразени повеќе од 20. милиони луѓе, …