(ВИДЕО) СЕ ПОЈАВИЛА СНИМКА: Ѕвездата на „Борусија“ ја исфрлиле од ноќен клуб

Пријателите спречија Ерлинг Халанд да се пресмета со обезбедување
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд доживеал значително понижување во Норвешка.
Ѕвездата на норвешкиот фудбал очигледно прекршувал одредени правила на однесување, па на крајот дошол во судир со обезбедувањето на ноќниот клуб. Тие немале милост кон него. Халанд беил присилно исфрлен, а тој се обиде да се справи со момчето што го отстранило од клубот.

Пријателите го спречиле Халанд да се пресмета со обезбедувањето. Норвешкиот напаѓач викал, се обидел да стапи во контакт, но бил однесен на време.
Халанд порано не бил учесник во скандали, но за се има прв пат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FRANCE FOOTBALL – Спектакуларниот трансфер на Роналдо пропаднал поради корона вирусот

Наводно, се било усмено договорено… Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо решил да го напушти Торино …