(ФОТО) После „50. нијанса сива“ сите го гледаат и зборуваат за „365. дена“: Кој е италијанскиот заводник по кого воздивнуваат жените ширум планетата!

Впечатливиот Италијанец, со улогата на шеф на мафијата, го привлече вниманието на подобар дел од публиката, кој своите обожавателки ги „преместил“ на профилот на „Инстаграм“.
Италијанскиот актер Микеле Мороне, го освои целиот свет со својата улога во моментално најгледаниот филм „365. дена“.

Тој е горд татко на два сина, Маркус и Бранд, кои во моментов живеат во Бејрут заедно со нивната мајка, дизајнерот Рубо Садех. Иако филмскиот свет и критичарите му се смеат со иронија, нарекувајќи го садистичка фантазија со елементи на романтизираното насилство и стокхолмски синдром, филмот „365 дена“ со недели е на списокот на 10-те најгледани на „Нетфликс“.

View this post on Instagram

☀️

A post shared by Michele Morrone (@iammichelemorroneofficial) on

Наспроти лошото сценарио и порнографската содржина, се верува дека постигнувањето на режисерот Барбара Бајалонови се здоби со светска популарност благодарение на главниот лик кој го игра згодниот Микеле Мороне (29).
Впечатливиот Италијанец, во улога на шеф на мафијата, го привлече вниманието на подобар дел од публиката, кој своите обожавателки ги „преместил“ на профилот на „Инстаграм“. Сега има повеќе од шест милиони луѓе кои ги следат активностите на драмскиот уметник секој ден.
Освен глума, Микеле ужива и во јавање, апстрактно сликарство, но и музика. Тој свири гитара и многу добро пее, што често го споделува со своите придружници, а минатата година го издаде албумот наречен „Dark Room“, чии песни служеа како музичка позадина за филмот што го направи познат.


Иако многумина го обвинуваат дека ја добил улогата на Дон Масимо исклучиво заради неговиот изглед, Микеле тврди дека само убавината не може да биде доволна, без разлика каква професија извршувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во …