(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Овој витамин ги штити крвните садови, ја спречува тромбозата и го зајакнува имунолошкиот систем во максимум! Вклучете го во вашата исхрана што е можно поскоро!


Подготовка на сок:
Сокот од алое вера е многу лесен за подготовка. Рецептот е следен:
Исечете еден лист од алое вера и измијте го. Потоа, исечете го листот на половина за да можете да користите лажица за да го отстраните гелот од внатрешноста на листот.
Кога ќе го одделите гелот, ставете го во блендер и добро измешајте. Ставете две лажички гел во една чаша вода.
Остатокот од гелот од блендерот можете да го ставите во сад и да го чувате во фрижидер максимум една недела.


Се препорачува да консумирате сок наутро или 2 до 3 часа пред спиење. Исто така, може да се пие 20. до 30. минути пред јадење, така што телото може да ги користи сите витамини и минерали пред консумирање храна.
Забелешка: Пред да го користите овој сок, најдобро е да се консултирате со лекар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ОБЈАВИЛЕ СРЕЌНИ ВЕСТИ: Актерскиот пар од серијата „Игри на тронови“ чека бебе

Актерката Розли Лесли и нејзиниот сопруг, актерот и продуцент Кит Харингтон, кои се прославија со …