Компликатор, педантерија и злопамтило: Овој хороскопски знак најмногу ги нервира останатите знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Дали знаете кој хороскопски знак го носи „ласкавиот“ наслов на „најиритирачки“…?
Тоа е – Девица!
Девиците важат за прецизни, темелни и честопати „комплицирани“ луѓе …
Иако другите знаци имаат карактеристики што на многумина не им се допаѓаат, се чини дека потребата на Девиците да ги комплицираат дури и наједноставните работи на светот ги надминува сите недостатоци на другите хороскопски знаци. Речиси нема никој што нема да коментира за спомнувањето на Девица дека „никогаш не сретнале посложена личност“ или „дека е многу тешко да се соработува со нив“.
Девиците се многу аналитички, толку многу што граничи со какво било претерување, а при донесување на одлука, тие мора да бидат запознаени дури и со најмалите детали. Тие се непогодни, критични, слабо толерантни и премногу се грижат за скоро било што. Се покажа дека овие карактеристики се токму она што другите хороскопски знаци ги сметаат за иритирачки и неподносливи, па затоа честопати го имаат зборот „иритирачки“ за Девиците.
Тие се познати како „пицајзли“ кои сакаат сè да биде во совршен ред и само како што тие замислиле, затоа што сè што отстапува од нивната визија за нештата е неприфатливо.
И, ако ви се случи да негодувате на некој начин или да направите нешто лошо за нив, бидете сигурни дека тие никогаш, никогаш нема да го заборават тоа и ќе ја искористат секоја можност да ве потсетам на она што сте го направиле, дури и’ по 100 години. Значи, ниту простувањето не е нивна силна страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Пар „остарел“ 70. години за само 5. минути

Ова е секако еден од најтрогателните клипови што се појавил во последно време и многу …