(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги изненади фановите со нејзината нова животна одлука. Имено, актерката моментално живее со својата ќерка во Берлин и одлучила да започне нов бизнис.


View this post on Instagram

🌳 🍟 🧃 ☀️ 💕 🚲


A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on


Актерката, како што се огласи на својот профил на Инстаграм, отпловила во претприемачки води, а станува збор за нова продавница во самиот центар на овој германски град. Узерли решила да отвори продавница за бонбони. Таа објаснила дека сите производи што ќе се продаваат во нејзината продавница „Нош Нош“ се вегански и истакнала дека не може да чека да им понуди на своите клиенти поздрави верзии на чоколадо, бонбони и џемови.

View this post on Instagram

10.july I m OPENING up my first NOSH NOSH Shop in berlin @noshnoshberlin #comingsoon 🎊😎🥰 it’s about tasty and healthy delicious pieces 🥜🍫🍧☕️🥤 this is just the start of a beautiful journey – first in berlin then hopefully all over the world ! Me and my friends created a place where we want you to feel Home 🏡 ❤️ and enjoy the highest quality of our delicious offers… Almonds / Nuts gluten-free vegan chocolate Milk chocolate Our amazing „spoon Kakao“ 😱🥰 🥄 Macarons Jams Two times world championship ice cream 🍨🥰 Olive oil Coffee Tea And many many more … visit us at NOSH NOSH Hackescher Markt @noshnoshberlin #food #healthy #gourmet #berlin #shop #hackeschermarkt #chocolate #icecream #jam #olives #oliveoil #nuts #kakao #highquality #noshnosh #noshnoshberlin #deliciouspieces 🥜

A post shared by meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem) on

– Денес ја отворам мојата прва продавница „Нош Нош“ во Берлин. Овие се вкусни и здрави слатки. Ова е само почеток на прекрасно патување. Прв пат во Берлин, а потоа, се надевам низ целиот свет. Моите пријатели и јас создадовме место каде сакаме да се чувствувате како дома и да уживате во највисок квалитет и вкус на нашите производи“, напишала актерката под видеото, а нејзините обожаватели и ја честитаа оваа деловна активност и и посакале среќа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …