(ФОТО) НИКОЈ НЕ ОЧЕКУВАЛ – СЕ’ ШТО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ НА НОВАТА BATWOMAN: Еве која глумица ќе ја игра, една работа се случува првпат во историјата!

Џавасија Лезли (33), која претходно глумеше во познатата драматична комедија, е новата „Бетвоман“.
Таа треба да се оствари во оваа улога во јануари 2021 година, а сега ги сподели своите впечатоци.


„Јас сум крајно горда што сум првата афроамериканска актерка што ја игра култната улога на Бетвоман на телевизија. Како бисексуална жена, јас сум почествувана што се приклучив на ова револуционерно шоу што беше таква пресвртница за ЛГБТК + заедницата“, рекла задоволно актерката.

 

Нејзиниот лик ќе се вика Рајан Вајлдер и таа ќе биде лезбејка. Таа е опишана како симпатична, неуредна, малку груба и непослушна. Лезли е инаку позната по своите улоги во сериите „The Family Business”“, како и во романтичната комедија од 2019 година – „Always a Bridesmaid”“.

Руби Роуз, која претходно ја глумеше „Бетвоман“, ја поддржа својата колешка во новото остварување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ДВЕ ДЕЦЕНИИ ПОДОЦНА – Дали се сеќавате на славниот заводник Хозе Армандо од серијата „Есмералда“? Денес има 54. години и ВАКА изгледа!

Ќе бидете шокирани кога ќе видите како изгледа актерот денес… Во доцните 90-тти, сите жени …