За говорот на Кијану Ривс не престанува да се говори: „Го мразам овој свет во кој мажите ги облекуваат жените како проститутки!“

Тој го мрази светот во кој жените не сакаат деца, а мажите не сакаат семејство. Таму каде што децата се сметаат себеси за успешни додека возат во автомобилот што нивниот татко им го купил. Онаму каде некој со мала моќ ги понижува сите други …

Еден од омилените глумци ширум светот, Кијану Ривс, не е многу изложен во јавноста, но кога ќе се обрати до неа, неговите зборови се паметат долго време.
Еве дел од говорот на Кијану Ривс кој го воодушеви целиот свет:
„Мразам свет во кој мажите ги облекуваат своите жени како проститутки, откривајќи сè што треба да се скрие. Свет каде што не постои концепт за дел и достоинство.
Онаму каде жените не сакаат деца, а мажите не сакаат семејство. Таму каде што децата се сметаат себеси за успешни додека се возат во автомобилот што нивниот татко им го купил. Онаму каде некој со мала моќ ги понижува сите други.
Онаму каде што лицемерите викаат веруваат во Бог, со шише алкохол во рака и недостаток на разбирање на религијата. Онаму каде скромноста се смета за маана. Онаму каде луѓето заборавиле на љубовта, тие само гледаат како да имаат корист од партнерот.
Онаму каде момчињата во клубовите ги испиваат парите на нивните родители со примитивни звуци и одвратни гримаси, а девојките се вљубуваат во нив заради тоа.
Онаму каде што мажите и жените нема да се разликуваат долго време и каде сето тоа се нарекува слобода на избор. Едноставно не можам да го прифатам тоа.
Избирам поинаков пат!“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Починала Исидора Бијелица: Книжевничката имала 52. години!

Денес, на 52. годишна возраст,починала Исидора Бјелица. Бјелица починала во станот на нејзините родители во …