(ВИДЕО) ХРАБРО – САМА ТРГНАЛА ПРОТИВ КОРОНА: Медицинска сестра ја снимила борбата со вирусот која ја загубила после 24. дена!

Медицинска сестра од Њу Џерси која почина од коронавирус,во застрашувачко видео, последните три недели од животот ги поминала снимајќи ја битката за животот .
Покажува како температурата што ја спуштила дома се претворила во ужасен напад врз целото тело, а потоа останала без здив во преполната болница.
“Здраво на сите, имам температура што не можам да ја спуштам, но одморам во креветот. Не сакам да одам во болница”, вели Памела Орландо (65) на почетокот на видеото.
Видеото е направено на крајот на март, но дури неодамна се појави на социјалните мрежи.
Ова било почеток на нејзините симптоми и таа изгледа релативно здрава, убедена дека ќе може да го победи вирусот дома.Но, следниот ден нејзиното лице станува сиво, а нејзиното однесување е забележително различно кога во камерата вели „дали се чувствувам како срање?“ “.

„Болки во грбот, температура што нема да се спушти, па дури и кога паѓа, сепак е непријатно чувство“, вели Орладно, сè уште дома.
Следниот ден, медицинската сестра се снимала себеси како лежи во болнички кревет како дишела со помош на носната канила.
„На третиот ден од прекрасниот вирус, слушнав дека деветтиот ден е полош, среќна сум што сум за сега добра“, вели таа, надевајќи се дека нејзината состојба ќе се подобри.
Сепак, на четвртиот ден, клипот добива потемен тон бидејќи медицинската сестра е снимена во 03.30 часот додека лежи во болнички кревет.
„О Боже, ова не е шега, толку ми е непријатно“, вели таа.
Следното видео ја покажува преполната чекална во болницата, додека Орландо се жали дека допрва треба да ја види медицинската сестра.
Состојбата на оваа мајка продолжува да се влошува, сè додека таа не знае ни кој ден е.
“Јас дури и не знам ниту кој ден е, но се чувствувам страшно. Тоа е толку лошо што не сум сигурна дека ќе успеам. Те молам Боже, помогни ми”, вели очајно.
Потоа има снимки во кои таа не зборува ништо, туку само запишува додека сè уште има канила во носот.
“Мислам дека е сабота, 21:15 часот. Денес не е добар ден. Јас дури и не можам ниту да се поместам а да не го загубам здивот. Само молете се да ми биде добро”, вели таа.
Последните две клипови покажуваат дека Орландо кашла во кислородна маска на лицето, ги моли оние што ја следат да се молат за неа.
„Сè уште не се чувствувам подобро“, вели таа.
Орландо починала на 16. април, 24. дена откако се разболела.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Сестра на настраданата глумица Наја Ривера се вселила кај нејзиниот маж

Ѕвездата од серијалот „Glee“, актерката Наја Ривера, која трагично почина во јули, откако се удави …