(ФОТО) За исчезнатата глумица се претпоставува дека се удавила: „Мама отиде да плива и не се врати“

Актерката и пејачка Наја Ривера се удавила во езерото Пиру во близина на Лос Ангелес.
33- годишната Наја се удавила пред очите на својот четиригодишен син, пренесуваат американските медиуми.


Таа изнајмила чамец на езерото Пиру во националниот парк во близина на Лос Ангелес и потоа веќе не е видена, нејзиниот син на спасувачките екипи им рекол:

„Мама замина да плива и не се врати“.


Наја била најпозната по улогата во серијата „ Glee“ а имала улоги во во сериите „Чувари на плажа“ и „Принцот од Бел Ер“.


Последната нејзина фотографија објавена на Инстаграм најверојатна е направена токму синоќа на езерото додека Наја е во прегратки со синот.

View this post on Instagram

just the two of us

A post shared by Naya Rivera (@nayarivera) on

Во описот на фотката актерката напишала:

„Само ние двајца“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Што може да се случи во вашиот организам ако јадете ДВЕ ЛАЖИЧКИ МЕД секој ден? Канадските научници дојдоа до многу интересни податоци

Еве како редовното консумирање мед може да влијае на организмот Канадските научници истражувале и утврдиле …