(ФОТО) Бред Пит и Ангелина Џоли ги закопале „воените секири“: „Поради децата побаравме стручна помош, мораме да бидеме родители!“

Поранешните сопружници биле принудени да побараат стручна помош и за доброто на нивните деца…
Според извештаите на странските медиуми, Бред Пит и Ангелина Џоли успеале да најдат минимум договор за нешто и решиле да побараат помош од психотерапевт за тоа како заедно да учествуваат во одгледувањето и воспитувањето на нивните шест деца.
Поминаа скоро четири години и тажна битка за старателството над децата, но Бред и Ангелина се чини дека сфатиле дека децата сè уште се на прво место и решиле да научат како да коегзистираат во најдобар интерес на своите малечки.


„На нив дефинитивно им беше потребна помош да најдат начин да ја надминат битката за старателство, која стои зад нив, и како Бред повторно може да биде татко на неговите деца. Бидејќи децата сега се постари, веќе не е проблем за нив да се одделат од Ангелина за некое време“, рекол извор близок до актерката за списанието „People “.

Ангелина и Бред ја шокираа јавноста кога го објавија нивниот развод во септември 2016. година.
„Ним им требаше многу време и многу семејна терапија за да стигнат до овој момент, да можат да учествуваат заедно во животот на нивните деца, без меѓусебни тензии“, додал извор близок на поранешната сопруга на Бред.


Според изворот, помалите деца одат од Ангелина во Бреда, останувајќи во двете куќи приближно исто време, а актерот сака да поминува време со нив и се чини дека е многу посреќен кога децата се со него.
Двојката има шест деца – Мадокс (18), Пакс (16) Захара (15), Шајло (14) и близнаците Вивиен Маршелин и Нокс (12).

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Еве од што починала Мира Фурлан!

Последните неколку месеци ги помина во тешка ситуација, борејќи се за својот живот Легендарната актерка …