Елена Ливриниќ, македонска ракометна репрезентативка позитивна на Ковид-19 во Романија

Македонската репрезентативка, член на Глорија Бузау од Романија, Елена Ливриниќ е единствената позитивна на Ковид-19 во екипата, јавуваат медиумите во Романија.

Тестовите биле извршени во понеделник,а бидејќи Ливриниќ е позитивна на Ковид-19 ќе оди во карантин.
Ливриниќ од „Рапид“, Букурешт се пресели во „Глорија Бузау“, настапуваше и за „ЦСУ Данубиус“ во Македонија кариерата ја започна во „Металург“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FRANCE FOOTBALL – Спектакуларниот трансфер на Роналдо пропаднал поради корона вирусот

Наводно, се било усмено договорено… Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо решил да го напушти Торино …