(ВИДЕО) Идеја за подготовка на сендвич станала вирална: Луѓето не можат да дочекаат да ја испробаат!

ПРЕКРАСЕН метод за едноставно подготвување појадок стана вирален откако се појави на социјалните мрежи и луѓето не можат да веруваат дека порано не го испробале.
Кога станува збор за подготовка на појадок, многу луѓе претпочитаат да избираат јајца затоа што даваат безброј опции. Но, постои начин да се подготват што веројатно сè уште не сте го пробале.
На TikTok се појави снимка од подготовки на појадок, односно сендвичи од јајца, кои можат да ги подготват и оние кои не се вешти во кујната, но уживаат во интересни јадења.

@ivycherWow 🤯 thank you tho! ##foryou ##fyp


♬ original sound – shermanator50


За почеток, на јајцата додајте им сол и бибер и разматете. Смесата ставете ја во загреана тава и натопете две парчиња леб во неа. Превртете сè и додајте сирење и шунка на кришка леб. Преклопете за да добиете вистински сендвич со јајца.
Можете да ставите и други додатоци наместо сирење и шунка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Тоше Проески и групата „903“ во досега необјавената песна „Марија“ од почетоците на неговата кариера

Вчера Тоше Проески да беа околностите поинакви ќе славеше роденден, а регионалните медиуми тоа го …