(ВИДЕО) Куќата на Рибери мета на крадци, Французинот порачал:„Не е најбитно она што е земено, нешто друго ме шокира и не се согласувам на тоа!“

Славјето после победата над Фиорентина брзо било заменето со големо разочарување, што следело кога офанзивниот играч се вратил дома и видел дека бил мета на разбојниците.
Францускиот фудбалер Франк Рибери бил шокиран кога се вратил во Фиренца по гостувањето во Парма. Прославата поради победата над Фиорентина (2:1) набрзина било заменето со големо разочарување, што следело кога искусниот офанзивен играч се вратил дома и видел дека бил мета на крадци.
„После победата во Парма, се вратив дома и ова го најдов …“, напишал Рибери на својот „Твитер“, каде исто така објавил видео на кое се прикажани лични предмети расфрлани на подот.
„Значи, мојата сопруга остана без неколку торби и неколку парчиња накит… Но, тоа не е најважната работа. Она што ме шокира е чувството дека сум гол, дека пантолоните ги спуштам и не функционирам, не се согласувам со тоа“, додал Французинот, додавајќи дека неговата сопруга и децата биле во Минхен во времето на провалната кражба.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ДОНАЦИЈА ОД СРЦЕ – MOZZART обезбеди ЕКГ апарати за болницата во Битола

Според директорката на битолската клиничка болница, д-р Билјана Гагачовска, Mozzart е пример за општествено одговорна …