Дневен хороскоп за понеделник, 06.07.2020: Не дозволувајте малите недоразбирања во врската со некој близок да прераснат во посериозни проблеми…

Овен
Љубов:
Се грижите за да привлечете нечие внимание, сè што треба да направите е да ги користите вашите заводливи манири и да создадете оригинален настап.
Работа:
Ако се грижите да бидете различни од другите, бидете доволно ефикасни и убедливи пред соработниците.
Здравје:
Дајте се од себе за да го подобрите расположението.

Бик
Љубов:
Важно е да ги смирите зовриените страсти и да побарате совет од блиски пријатели. Не го иритирајте партнерот.
Работа:
Вие директно го изразувате своето незадоволство, лути сте на нечие однесување и неправда што ја чувствувате во друштво на соработници.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата природа.

Близнаци
Љубов:
Нема причина да се сомневате во вашите способности или шармот што го поседувате. Во зависност од вашиот емотивен статус, планирајте нова средба.
Работа:
Делувате одлучно и амбициозно. Имате можност да ги тестирате вашите интелектуални или практични способности.
Здравје:
Усмерете ги мислите во позитивна насока.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за сабота, 15.08.2020: Делувате волшебно и успевате да привлечете нечие внимание…

Овен Љубов: Некој не е во состојба да ги исполни вашите емотивни очекувања, но со …