(ФОТО) УМЕТНОСТ НА ПЛАЖА – Фасцинантно: Од камчиња тиа создаваат вистински уметнички дела!

Ако сте еден од оние луѓе кои сакаат да собираат камчиња на плажа, можеби овие фотографии ќе ве инспирираат да пробате да направите нешто фасцинантно со нив.
Можеме да ги користиме камењата на различни начини и да направиме разни украси од нив. Тие можат да бидат вистинска забава за целото семејство на плажа. Едноставно дејството како редење камчиња еден врз друг може да биде и смирувачко за некои.
Погледнете како уметниците направиле вистински мали уметнички дела од разни камчиња и камења на плажите:
1.

Gepostet von Don't worry be happy am Freitag, 26. Juni 2020

2.

Gepostet von Don't worry be happy am Freitag, 26. Juni 2020

3.

Gepostet von Don't worry be happy am Freitag, 26. Juni 2020

4.

Gepostet von Don't worry be happy am Freitag, 26. Juni 2020

5.

Gepostet von Don't worry be happy am Freitag, 26. Juni 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Се чувале за брак: Славни парови и нивната одлука за секс дури после олтар!

Сексуалниот однос е исклучително важен чин за некои дами и мажи на јавната сцена, и …