(ФОТО) ТОП 10 НАЈГОЛЕМИ ЅВЕЗДИ НА ИНСТАГРАМ. Од една фотогарфија заработуваат и’ по еден милион долари!

Сепак, многу од бројките што ги добиваат се знае дека се тајни.
Други личности кои заработуваат неверојатни бројки од едноставно објавување слики на Инстаграм се Кристиано Роналдо (889.000 американски долари по објава) и Ким Кардашијан Вест, кој за оваа услуга наплаќа околу 858.000 долари.

Список на познати личности кои најмногу наплаќаат за објавување на Инстаграм
1. Двејн „Рок“ Џонсон – 187. милиони следбеници, по 1. милион долари по објава
2. Кајли Џенер, 183. милиони следбеници – 986,000 долари по објава
3. Кристиано Роналдо 225. милиони следбеници – 889.000 $ по објава

4. Ким Кардашијан, 176. милиони следбеници – 858.000 долари по објава
5. Ариана Гранде, 191. милиони следбеници – 853.000 $ по објава
6. Селена Гомез, 180. милиони следбеници – 848.000 $ по објава
7. Бијонсе Ноулс, 149. милиони следбеници – 770,000 долари по објава
8. Џастин Бибер 139. милиони следбеници – 747.000 $ по објава
9. Тејлор Свифт 135. милиони следбеници – 722,000 долари по објава
10. Нејмар да Силва Јуниор, 139. милиони следбеници – 704,000 американски долари по објава

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Методот на Алан Кар со помош на кој милиони луѓе престанале да пушат

„Ако ги следите моите упатства, ќе бидете среќен непушач целиот свој живот“, рекол Ален Кар, …