(ФОТО) НЕСТАНДАРДЕН ДОМАШЕН МИЛЕНИК: Во домот на еден загрепчанец најден питон долг 5. метри!

„Акција на зачудувачки димензии во петокот навечер! Нашиот тим никогаш немал таков влекач во нивното возило! Тоа е бурмански питон долг 5,5 метри и тежи околу 50. килограми…“

Тимот за азил во хрватски Думовец долго ќе го памети вчерашниот ден.
Откако полицијата уапсила маж во Загреб, во неговиот стан пронашле огромен миленик.
„Акција на зачудувачки димензии во петокот навечер! Нашиот тим никогаш немал таков влекач во нивното возило! Тоа е бурмански питон долг 5,5 метри и тежи околу 50. килограми. Колегите го однеле на повик на полицијата. Питонот, кој пристигнал таму, предизвикал восхит затоа што најдолгиот питон во Зоолошката градина е повеќе од два метри пократок од впечатливиот гостин“, објавено е на Фејсбук страницата на Загрепската зоолошка градина со фотографии од импресивната змија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сите „Со срце за Цобе“ – Сега донираме и преку Телеком  и A1

Младиот Слободан Попоски кој веќе 10 години се бори со остеодарком со третмани на онкохипертермија …