Дневен хороскоп за сабота, 04.07.2020: Важно е да имате добра идеја што ќе ве зближи на вистински начин…

Овен
Љубов:
Премногу внимание обрнувате на некои споредни настани што ве оддалечуваат од вашата сакана личност.
Работа:
Ако не ви се допаѓа нечие ултимативно однесување, дипломатската нота станува неизбежна. Особено кога за тоа имате добар деловен интерес.
Здравје:
Потребна ви е психолошка рамнотежа, опуштете се.

Бик
Љубов:
Во љубовната врска не е дозволено сè што посакувате, но нема ниту причина ниту за лажна скромност. Секогаш избирајте го „најдоброто“ решение.
Работа:
Различни околности се на ваша страна. Вие сте во одлична можност да постигнете успешни резултати, бидете упорни во вашите намери.
Здравје:
Дозволете си некоја омилена забава за двајца, како рецепт за добро расположение.

Близнаци
Љубов:
Анализирајте ја вашата сакана личност повнимателно за да откриете нови детали што можат да ги исполнат меѓусебните очекувања.
Работа:
Соработниците очекуваат да постапувате доволно снаодливо. Важно е да се рангираат деловните договори според степенот на важност и економичноста.
Здравје:
Без грижи, потпирете се на вашата интуиција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 06.08.2020: Во љубовниот живот, работите можат да бидат подобри, доколку делувате возбудливо или доволно инспиративно…

Овен Љубов: Се грижите без никаква вистинска причина, партнерот не сака да ги довери своите …