ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Том Брејди се колне во овие трикови за јакнење на имунитетот!

НАЈДОБРИОТ американски играч на рагби (американски фудбал)  во историјата, Том Брејди, е навикнат да го турка своето тело до границите на издржливоста. Но, тоа му успева благодарение на здравите навики што ги следи со години.

Тие се особено важни во време на епидемијата на коронавирус која владее низ целиот свет, па Брејди решил да открие што прави за да го зајакне имунитетот.


View this post on Instagram


#nodaysoff 😍

A post shared by Tom Brady (@tombrady) on


Неговите совети се прилично едноставни и ефективни и можете да започнете да ги следите денес.
42-годишникот го објави списокот на Твитер.
– Размислувајте позитивно
– Бидете хидрирани
– Јадете зеленчук
– Консумирајте витамин Д.
– Консумирајте есенцијални масни киселини
– Избегнувајте додаден шеќер
– Движете се по 30. до 60. минути секој ден
– Земајте дополнителна доза на витамин Ц.
– Земајте цинк
– Јадете многу протеини
– Спијте
– Додадете пробиотици во вашата исхрана
Вреди да се спомене дека Брејди не консумира бел шеќер, бело брашно, млечни производи, кофеин и печурки.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО/Рецепт) ЛЕБ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Само 1 кришка ќе ве држи сити цел ден – Најздравото нешто што ќе го изедете во текот на денот

Доколку сте на диета и не можете да замислите ручек или појадок без леб, ви …