(ФОТО) Том Хенкс со јасна порака до сите кои одбиваат да носат маска:„Срам да ви е!“

Холивудскиот актер, Том Хенкс (63) беше првата sвезда што откри дека била тестирана позитивно на корона…
За време на виртуелната прес конференција за медиумите на која зборувал за совјот нов филм , воената драма „Greyhound“, имал и неколку зборови за оние кои одбиваат да носат маски и не го применуваат правилото за социјална дистанца.


„Можеме да направиме само три работи за да го дочекаме утре: да носиме маска, да се оддалечиме на социјално ниво и да ги миеме рацете. Тие работи се толку едноставни и лесни, и срам да им е на сите што не го прават тоа“, рекол Хенкс и истакнал дека само здравиот разум може да ги спаси луѓето за време на пандемија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ослободете се од проблемите со кожата со сода бикарбона – Доаѓа времето на комарците, а…

Сода бикарбоната има навистина чудесно дејство Иако сме навикнати да ја користиме во исхраната, таа …