БИДЕТЕ ОДГОВОРНИ И НОСЕТЕ МАСКА: НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА ЗАБОЛЕНИ ЗА ЕДЕН ДЕН ВО АМЕРИКА: Потврдени 48.000 нови случаи на корона!

Во Соединетите држави потврдени се уште 48.000 нови случаи на нов коронавирус, што претставува најголем број случаи во еден ден од почетокот на епидемијата.
Бројот на нови случаи во таа земја расте од минатата недела, а рекордни броеви се веќе регистрирани неколку пати.
Зголемен број нови случаи е забележан претежно во Аризона, Калифорнија, Флорида и Тексас.
Досега во светот се разболеле над 10,6 милиони луѓе, а повеќе од 500.000 умреле, а 25% од сите случаи и смртни случаи се регистрирани во Соединетите држави.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …