(ФОТО) Премногу тажни фотографии на ѕвездата на „Пријатели“: Фатен како тешко оди и едвај дише па морал да се потпре на зграда…

Пропаѓањето на 50-годишната ѕвезда на „Пријатели“ е една од најтажните приказни во Холивуд. Станува збор за актерот Метју Пери кој беше голема sвезда што заработи големи пари заради споменатата серија, а исто така беше и тивкото страдање на многу жени.
Сепак, славниот Чендлер тогаш започна со бурен начин на живот, што предизвика да падне во депресија, и сето тоа остави белег на неговиот изглед. Иако е совршено јасно дека актерот природно старее, неговите обожаватели беа шокирани од фактот дека тој изгледа запуштен, а не постар.


Имено, кога папараците го фатија за прв пат во јавност пред неколку месеци, актерот имаше поголем стомак, а косата и брадата му беа многу зараснати.
Исто така, тој се чини дека не се грижи премногу за тоа што ќе го носи, а лицето му е скоро секогаш мрачно и уморно. Неколку месеци подоцна, Пери исто така ја прекина двегодишната врска со 21-годишниот агент Моли Хурвиц. Ништо не беше познато за нивната врска, освен тоа што Моли му беше голема поддршка за справување со проблеми со зависности.


По прекинувањето, Пери изгледа уште полошо, а фотографиите направени минатиот вторник во Беверли Хилс се навистина тажни. Имено, Метју тогаш е виден како напушта една деловна зграда, а кога ја напушта, изгледа како да има проблеми со дишењето. Така, во еден момент тој се потпира на зградата за да дојде до здив, а потоа на помош му доаѓа помошничка за да го придружува кон автомобилот што го возеше.
Сепак, актерот брзо запали цигара и заминал во непознат правец.


Да потсетиме, хронологијата на падот на некогаш големата телевизиска sвезда започна со неговата зависност од „Викодин“. Се’ започна откако мусе случи несреќа на џет ски. Лекарот му препишал лекови за да ја намали болката, но тоа предизвикало актерот да стане зависник затоа што без тоа веќе не можел да функционира иако навистина не му требало.


Кога неверојатната слава на „Пријателите“ го погоди, со тоа дојде и раскошен начин на живот. “Ја снимав серијата од 24. до 34. години. Бев во жешкиот пламен на славата. Шестемина бевме насекаде тогаш заедно. Од гледна точка на набљудувачот, ми изгледаше како да имав се. Всушност, јас бев многу осамен затоа што се борев со алкохолизам. Тоа се случи пред „Пријатели“, иако никогаш не бев забавувач “, рече актерот еднаш.


„Не се сеќавам на три години снимање. Некаде помеѓу третата и шестата сезона“, рекол тој во една прилика. „Не можев да запрам. Со текот на времето, работите се влошија и не можев повеќе да ги кријам. Тоа е кога сите дознаа“, заклучил тој. И се чини дека проблемот не е решен, и покрај неколку рехабилитации. Многу тажно…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МАЛАТА МАРГАРИТА НАЈМЛАДИОТ ВДОМУВАЧ ВО ЛАЈКА

Малата Маргарита која наскоро ќе полни 2 години е најмладиот вдомувач на кученце од јавното …