УШТЕ ЕДЕН ДОКАЗ ДЕКА МАСОВНИТЕ ПРОСЛАВИ СЕ ОПАСНИ – МЛАДОЖЕНЕЦ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА 2 ДЕНА ПО СВАДБАТА: Дури 95. гости се заразиле – Невестата без симптоми!

Младоженец од Индија почина од вирусот корона два дена по венчавката, на која дури 95. гости се заразиле од смртоносниот вирус.
Мажот (30), чие име не е споменато, наводно имал симптоми на вирусот корона и бил болен кога се оженил во индиско село во близина на Патна.
Тој бил кремиран без тестирање, но кога службените лица контактирале со роднините кои биле на свадбата, откриле дека 15. биле позитивни за вирусот корона.
После тоа, позитивно биле тестирани уште 80. гости, што е прво масовно избивање во државата Бихар, јавуваат индиските медиуми.
Невестата, од друга страна, го нема вирусот корона.
Властите велат дека свадбата на 12. мај ги прекршила правилата за блокада и се случила и покрај тоа што младоженецот покажувал симптоми на болест.
Прекршени се и правилата за социјална дистанца и забраната за собирање повеќе од 50. лица.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) АРКТИК – СТОТИНА ВИРУСИ ГО ЧЕКААТ СВЕТОТ: Спиеле милиони години а поради нашата немарност сега се подготвени „да нападнат“!

Научниците предупредуваат на вознемирувачки феномени на Арктикот. Во последните две недели, температурите во Сибир достигнаа …