Водич за температурите во јули: Заборавете на тоа до сега!

Летото календарски започна во нашата земја пред една недела, а со тоа и температурите веќе се вообичаени за овој период од годината.

Јули месец како и секое лето носи топло време и температури над 30 степени, но според најновата прогноза за месецот кој ни започна денес најавените температури се сосема спротивни од вообичаените на кои бевме навикнати.
Имено наместо температури до 40 степени јули ни носи максимални температури до 30-от степен, погледнете.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) АРКТИК – СТОТИНА ВИРУСИ ГО ЧЕКААТ СВЕТОТ: Спиеле милиони години а поради нашата немарност сега се подготвени „да нападнат“!

Научниците предупредуваат на вознемирувачки феномени на Арктикот. Во последните две недели, температурите во Сибир достигнаа …