(ВИДЕО) ИСТРАЖУВАЊЕ – ЕВЕ ШТО ИМ ПРАВИ КОРОНАТА НА НАШИТЕ БЕЛИ ДРОБОВИ: Вака настануваат лузни поради кои не можеме да дишеме!

Корона вирусот најмногу ги напаѓа и ги загрозува белите дробовиа што точно прави вирусот на овој орган?
Единствениот здравствен проблем што го имал овој пациент бил проблем со високиот крвен притисок.
Сините делови на белите дробови се здрави делови, а жолтите ги претставуваат оштетените делови на белите дробови.


Оваа VR снимка ја направил д-р Кит Мортман, началник на хирургија, заедно со неговиот тим.
“Се’ започнува како вирусна инфекција која, по нападот на белите дробови, создава лузни. Ова, се разбира, влијае на можноста нормално да се дише.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Солени галети на баба

Потребно е: 300 г брашно (интегрално) 100 г путер 1 јајце 2 лажици сончоглед 2 …